Štve ma, že Drem o poháre a potom hneď vypadneme, povedal Magera

Futbalisti Mladej Boleslavi už od roku 2007 čakajú na postup do hlavnej fázy európskych pohárov a ani tento rok sa nedočkajú. Skoré konca už frustrujú aj kapitána Lukáša Magera, ktorý sám nechápe, prečo jeho tím nie je schopný si poradiť s menej kvalitnými súpermi.

“Je to ako vlani sa Strömsgodsetem. Súperi boli podobní. Mali sme väčšie kvalitu, ale sám neviem, čím to je, že sme to nezvládli, “ povedal Magera novinárom po domácom víťazstve 1: 0 nad Škendiji Tetovo, ktoré po úvodnej porážke 0: 2 na postup cez macedónskeho súpera nestačilo. “Samotného ma štve, že sa dostaneme do predkola a hneď vypadneme. Mrzí nás to všetkých. Aj kvôli koeficientu,” ľutoval.

“Je to frustrujúce. Sú v tom peniaze pre klub a šance sa ukázať pre hráča.Hlavne mladší hráči sa mohli predviesť v Európe. Je to škoda, pretože máme kvalitné mužstvo a zaslúžili by sme si hrať poháre a nevypadáva hneď v prvom kole, “ dodal.

Mrzelo ho to o to viac, že ​​aj napriek nepriaznivý výsledok z prvého zápasu mala Mladá Boleslav v odvete na postup. “Bolo to hrateľné, ale bohužiaľ sme neproměňovali šance a dali sme len jeden gól. Myslel som si po nej, že je ešte dosť času, ale potom už to bola taká kŕč, že už sme sa tam nedostali, “ líčil Magera.

O gól sa v 82. minúte postaral práve Magera, ktorý tvrdou hlavičkou ideálne zužitkoval center od Ondreja Kudela. Bránku potom venoval jednému z fanúšikov, ktorý ho chvíľu predtým urážal.

“Nadával, že už mám striedať. Takých ľudí nechápem.Jeden zápas vás vynášajú do nebies a druhý vám nadávajú. Doma im asi manželky nadávajú a na nás si to chodí vykričať. Zaplatil si, tak nech si reve, ale v mojich rokoch už sa občas neudržím a potom to takto vrátim, “ vyhlásil Magera.

Na druhú stranu ho to ale namotivovalo. ” Je pravda, že som z rozčúlenie dal ten gól. On tam potom skákal, ako keby sme vyhrali majstrovstvá sveta a ja som bol najlepší hráč na svete. Raz mi nadáva a potom sa raduje, keď dám gól, “ krútil hlavou mladoboleslavský kapitán.

Rovnako tak nechápal hráčov súpera, ktorí po celý zápas polihovali na ihrisku a neustále zdržiavali. ” takto sa futbal hrať nemá. Podobné zdržiavanie súpera som asi ešte nezažil, ale na to sa vyhovárať nebudeme.Možno by sme hrali podobne, keby to bolo v opačnom garde. Mali sme dať gól vonku a uhrať to lepšie. Bolo to o nás. Škrabať si môžeme hlavu, že sme nedali viac gólov. Ťažko to odsúdiť, “ dodal Magera.