Ventura do svojej prvej nominácie zaradil aj teenagera Donnarummu

Nový tréner talianskej reprezentácie Gian Piero Ventura sa nebál svoju prvú nomináciu na priateľský zápas s Francúzskom a kvalifikačné duel s Izraelom trochu omladiť. Vo výbere nechýbajú ešte len sedemnásťročná jednička AC Miláno Gianluigi Donnarumma, ale aj účastníci vlaňajšieho Eura do 21 rokov, obranca Alessio Romagnoli a útočník Andrea Belotti…

Gianluigi Donnarumma pravdepodobne bude zatiaľ kryť chrbát svojmu menovci Buffonovi, ktorý si svoju reprezentačnú premiéru odbil ešte predtým (október 1997), ako jeho dnešné parťák vôbec uzrel svetlo sveta (február 1999).

Ak by si každopádne Donnarumma zachytal aspoň proti Francúzsku, stal by sa najmladším talianskym debutantom v povojnovej ére .Tým je momentálne Giuseppe Bergomi, ktorý v apríli 1982 nastúpil k zápasu s Východným Nemeckom čoby osemnásťročný. Buffon ako najmladší brankár debutoval v 19.

Tri vyššie uvedení obdržali svoju vôbec prvú pozvánku do seniorského národného tímu a za nováčika sa dá považovať aj Leonardo Pavoletti. Vrchný strelec Janova sa doteraz akurát zúčastnil prípravného kempu na tohtoročné majstrovstvá Európy.

Toho sa zúčastnilo presne pätnásť Venturi vyvolených jedincov.Oproti Euru v nominácii nechýba napríklad uzdravený Marco Verratti, ktorý naposledy taliansky dres pretiahol cez hlavu v októbri 2015, a v tomto kalendárnom roku si za Taliansku doteraz nekopol ani útočník Neapola Manolo Gabbiadini.

Všetkých dvadsaťšesť hráčov sa zíde zajtra v Coverciano a začne sa pripravovať na priateľský zápas so striebornými medailistu z Eura, Francúzi. Ten je v pláne na 1.septembra, piateho potom Taliani v Haife vykopávajú nový kvalifikačný cyklus.

Kompletné 26členná nominácie Talianska na Francúzsko a Izrael:

Brankári: Gianluigi Buffon (Juventus), Gianluigi Donnarumma (AC Miláno), Federico Marchetti (Lazio);

Obrancovia: Luca Antonelli (AC Miláno), Davide Astori (Fiorentina), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Mattia De Sciglio (AC Miláno), Angelo Obinze Ogbonna (West Ham), Alessio Romagnoli (AC Miláno), Daniele Rugani (Juventus);

Stredopoliari: Federico Bernardeschi (Fiorentina), Giacomo Bonaventura (AC Miláno), Antonio Candreva (Inter), Daniele De Rossi (AS Rím), Alessandro Florenzi (AS Rím), Riccardo Montolivo (AC Miláno), Marco Parolo (Lazio), Marco Verratti (Paris Saint Germain);

Útočníci: Andrea Belotti (Turín FC), Eder Citadin Martins (Inter), Manolo Gabbiadini ( neapol), Ciro Immobile (Lazio), Leonardo Pavoletti (Janov), Graziano Pelle (Shandong Luneng).