Mohli sme mať pokojne šesť bodov a máme jeden, ľutoval Folprecht

Záložník Zdeněk Folprecht ľutoval, že futbalisti Liberca majú po dvoch kolách základnej skupiny Európskej ligy len bod, hoci pri troche šťastia mohli mať aj šesť. Slovan najprv v Karabachu inkasoval vyrovnávajúci gól na 2: 2 v 93. minúte a dnes s PAOK Solún prehral gólom z 82. minúty, hoci súpera prehrával.

“Je to hrozné, že si to nepohlídáme . Keď sa na to pozriem triezvym rozumom, dalo sa z tých dvoch zápasov urobiť šesť bodov. A my máme jeden. Ani v jednom zápase sme herni neprepadli, “ povedal novinárom Folprecht.

Jeho celok PAOK celú druhú polovicu zvieral, dokonca nastrelil tyč, ale grécky tím z prvej vážnej akcie po pauze rozhodol. “Ideálne scenár mal byť ten, že Nikolaj Komličenko mal dať na 2: 1 miesto tej tyčky, a bol by hrdina zápasu.My by sme 2: 1 vyhrali a všetci by museli povedať, že to bolo zaslúžené. Namiesto aby sme urobili aspoň remízu, tak sme im v boji o postup darovali dva body. To nás môže pri sčítaní na konci mrzieť, “ pripustil Folprecht.

PAOK dal gól po centri z ľavej strany a hlavičke Stefanos Athanasiadis, ktorý predtým v prvej polovici premenil penaltu. ” Proti Karabachu sme možno moc zaliezli a bola tam aj individuálna chyba. Dneska neviem. Celý druhý polčas sme ich tlačili, možno sme chceli tak veľmi preklopiť zápas na našu stranu, že sme zabudli, že to môžu urobiť aj oni. Povedal by som, že keby to bolo smolné, tak sme remizovali. Lenže my sme ešte prehrali, “ ľutoval.

Stále ale verí v postup, aj keď Slovan stráca na druhé miesto tri body. ” Hrateľné to je.Oni majú štyri body, my jeden. Hráme u nich a vonku v Európe sa nám hrá dobre. Vyhrali sme na Marseille, v Groningene…, “ uviedol dvadsaťpäťročný stredopoliar.

Na libereckých hráčoch podľa neho nebolo nijak moc zrejmé, že prekonali infekčné vírusové ochorenie a až do utorka boli v karanténe. “Mne sa zdalo, že to nebolo poznať, že sa nám behalo celkom slušne. Hrali sme dobre, stokrát lepšie ako na Slavii. O viróze by som sa vôbec nebavil, to bolo v pohode, “ mienil Folprecht.

Liberec rovnako ako proti Karabachu dal gól v prvej minúte. ” Keď sme ten gól oslavovali, pozreli sme sa na seba s chalanmi a trošku sme sa usmievali, čo sa to zase deje, ako sme do toho zase vstúpili. Tie začiatky sú super, ale škoda, že to neudržíme.Vstúpili sme do toho dobre, hrali sme dobre. Škoda, že sme tak skoro dostali na 1: 1, “ ľutoval Folprecht.

Hráča vraj nijako neovplyvnilo ani to, že sa hovorí o možnom odchode trénera Jindřicha Trpišovského do Sparty. ” Honza Nezmar (športový riaditeľ) nám povedal, že sa o tom rokuje. Že nevie, čo bude. Vieme len to, čo si prečítame, “ uviedol Folprecht. ” Ponuka pre trénera je len odmena za to, čo sa tu podarilo. Je zaslúžená. Je to možno najprestížnejšie trénerský post v republike. Je to na ňom. Keď sa rozhodne, že tam pôjde, nemôže mu to nikto mať za zlé. Keby sme boli na jeho poste, možno sa tak rozhodneme taky, “ dodal Folprecht.